петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 21
home Хроника

49 санкции за брзо возење на територија на СВР Тетово

49 санкции за брзо возење на територија на СВР Тетово

Денеска (01.08) на подрачјето на СВР Тетово спроведена е засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што санционирани се 49 возачи.

Од нив 43 возачи ја пречекориле брзината надвор од населено место и шест во населено место. На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци.

-Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме ди сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта, велат од МВР.

Локални избори 2021