сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 130
home Хроника

390 санкции за неносење маска   

390 санкции за неносење маска   

Во текот на изминатото деноноќие (06/07.01.2021 година) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 390 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

Локални избори 2021