петок, 30. септември 2022. Вести денес: 112
home Хроника

39 годишен штипјанец уапсен откако полицијата го претресла неговиот дом – еве што било пронајдено таму

39 годишен штипјанец уапсен откако полицијата го претресла неговиот дом – еве што било пронајдено таму

На 04.06.2021 во 18.30 часот во Штип, полициски службеници од СВР Штип го лишиле од слобода Ј.К.(39) од Штип.

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, бил пронајден и одземен пиштол. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус