среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 0
home Хроника

39 годишен маж физички нападнал малолетни брат и сестра – еве ги деталите

39 годишен маж физички нападнал малолетни брат и сестра – еве ги деталите

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против С.Т.(39), поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство врз дете“.

На 05.10.2021, пријавениот физички нападнал двајца малолетници (брат и сестра) од с.Лески, виничко.