вторник, 27. октомври 2020. Вести денес: 12
home Хроника

37 годишник уапсен во Гази Баба, полицијата кај него пронашла прашкаста материја

37 годишник уапсен во Гази Баба, полицијата кај него пронашла прашкаста материја

На подрачје на Гази Баба, вчера во 12.40 часот полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода А.Т.(37) од Скопје, бидејќи кај него била пронајдена прашкаста материја. По целосно документирaње на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок, соопштија денеска од МВР.

Коронавирус