петок, 13. мај 2022. Вести денес: 123
home Хроника

37 годишен маж нападнат од 10 години помлад соселанец поради недоразбирање во сообраќајот – еве ги деталите

37 годишен маж нападнат од 10 години помлад соселанец поради недоразбирање во сообраќајот – еве ги деталите

На 20.01.2022 во 18.50 часот Д.З.(37) пријавил дека во с.Држилово, скопско, по претходно недоразбирање околу сообраќајот, бил физички нападнат од Е.Х.(28), и двајцата од с.Држилово.

Сочинет бил записник за констатиран прекршок по чл. 12 од ЗППЈРМ.

Коронавирус