сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 73
home Хроника

36-годишнен гостиварец им се заканувал на полициски службеници

36-годишнен гостиварец им се заканувал на полициски службеници

36-годишен гостиварец е лишен од слобода поради агресивно однесување и закани кон полициски службеници.

Според полицијата, вчера околу 22.30 часот на бул.„Гоце Делчев“ во Гостивар, полициски службеници од Полициската станица Гостивар го лишиле од слобода Н.Б.(36) од Гостивар поради тоа што се однесувал агресивно и се заканувал нaполициски службеници кои вршеле службени дејствија.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус