четврток, 9. февруари 2023. Вести денес: 13
АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Хроника

35 годишен скопјанец со мотор удрил во паркирано полициско возило на „Партизанска“ – еве ги деталите

35 годишен скопјанец со мотор удрил во паркирано полициско возило на „Партизанска“ – еве ги деталите

На 06.09.2021 во 19.18 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Партизански одреди“ се случила сообраќајна несреќа во која мопед со скопски регистарски ознаки, управуван од А.С.(35) од Скопје, удрил во запрено патничко моторно возило „ гранд чироки“, сопственост на МВР.

Притоа, со телесни повреди се здобил А.С., констатирани во Ургентен центар на Клинички центар „Мајка Тереза“. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.