четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 194
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

Во живо

Мицкоски ја промовира програмата на ВМРО-ДПМНЕ во Гази Баба

home Хроника

33-годишник се здобил со тешки повреди на работното место

33-годишник се здобил со тешки повреди на работното место

Вчера во 10.17 часот во СВР Скопје, од Градската болница „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди бил донесен З.А.(33) од Скопје.

Полициски службеници излегле на местото и било констатирано дека З.А. се здобил со поврдите додека извршувал работни задачи во фирма на ул.„Пролетерска“ во Скопје.

Се работи на расчистување на случајот, стои во соопштението од МВР.

Парламентарни избори 2020