петок, 18. јуни 2021. Вести денес: 85
home Хроника

301 санкции за неносење маска

301 санкции за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (13/14.02.2021 година) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 301 прекршок.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.

ЕУРО 2020

Македонија