понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 164
home Хроника

30 лица не ја почитувале забраната за движење, 494 санкции за неносење маска

30 лица не ја почитувале забраната за движење, 494 санкции за неносење маска
фотоилустарција

Од 20.00 часот (16.04.2021) до 05.00 часот (17.04.2021) констатирано е дека 30 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие (16/17.04.2021) пак, на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 494 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

Коронавирус