понеделник, 18. јануари 2021. Вести денес: 102
home Хроника

3-годишно девојче и маж од Скопје каснати од куче

3-годишно девојче и маж од Скопје каснати од куче

На 16.05.2019 година во 15.30 часот во Полициската станица Аеродром, Љ.С.(39) од Скопје пријавила дека на 15.05.2019 година околу 19.30 часот на ул.„1613″ во Скопје нејзината тригодишна ќерка била касната од куче скитник во пределот на десната подлактица и градниот кош.

На 16.05.2019 година во 21.45 часот во Полициската станица Центар , С.Т.(61) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 16.45 часот на ул.„Кеј 13-ти Ноември” бил каснат од куче скитник во пределот на левата надколеница.

Коронавирус