среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 192
home Хроника

27 годишно момче од Скопје заврши со лисици на рацете – апсење во парк шумата Гази Баба, еве ги деталите

27 годишно момче од Скопје заврши со лисици на рацете – апсење во парк шумата Гази Баба, еве ги деталите

На 20.09.2021 во 14.00 часот, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје во Парк шума Гази Баба го лишиле од слобода Н.Ш.(27) од Скопје затоа што кај него била пронајдена марихуана.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Локални избори 2021