сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 43
home Хроника

27 годишен прилепчанец уапсен за издржување на казна затвор во Куманово

27 годишен прилепчанец уапсен за издржување на казна затвор во Куманово

На 22.06.2022 во населба Тризла во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп го привеле М.Е.(27) од Прилеп.

Тој бил баран по потерница за издржување затворска казна во Казнено-поправната установа Затвор Куманово.

Лицето било спроведено во казнено-поправната установа за издржување на казната.

Коронавирус