среда, 11. мај 2022. Вести денес: 0
home Хроника

26 годишно момче од Неготино било барано со потерница за издржување на казна затвор од 2 години, а слободно се шетал во Скопје

26 годишно момче од Неготино било барано со потерница за издржување на казна затвор од 2 години, а слободно се шетал во Скопје

Денеска (20.01.2022) во 15.10 часот на бул. Х.Т. Карпош во Скопје од страна на полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје приведен е А.С. (26) од Неготино, кој бил баран со потерница од Основен суд Неготино за издржување на затворска казна во траење од две години.

Лицето ќе биде предадено на надлежната казнено поправна установа.

Коронавирус