вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 30
home Хроника

25-годишно момче се повредило на работно место

25-годишно момче се повредило на работно место

Скопјанец на возраст од 25 години со повреди донесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза”.

На 04.12.2020 во 09.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека Б.П.(25) од Скопје, додека извршувал работни задачи во фирма во Скопје, се здобил со повреда, констатирана во Комплекс клиники „Мајка Тереза”, информира МВР.

Коронавирус