недела, 5. јули 2020. Вести денес: 138
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

25 годишен штипјанец со автомобил удрил 5 годишно дете- со тешки повреди пренесено во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје

25 годишен штипјанец со автомобил удрил 5 годишно дете- со тешки повреди пренесено во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје

На 13.03.2019 во 18.05 часот во двор од куќа на улица „Дузлачки рид“ во Штип, патничко возило „Рено 19“, управувано од С.С.(25) од Штип, удрило во петгодишно дете, информираат од МВР.

Детето се здобило со тешки телесни повреди и било пренесено во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Увид на местото извршила екипа од СВР Штип и се работи на расчистување на случајот.

Парламентарни избори 2020