петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 17
home Хроника

23 годишно момче објавило на Инстаграм фотографии од девојка која му ги праќала во пораки – еве каква казна доби

23 годишно момче објавило на Инстаграм фотографии од девојка која му ги праќала во пораки – еве каква казна доби

СВР Тетово поднесе кривична пријава против В.И.(23) од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на лични податоци“.

На 02.09.2021, пријавениот на социјалната мрежа „Инстаграм“ постирал фотографии со експлицитна содржина од женско лице, кое претходно му ги испратило фотографиите во пораки.