сабота, 27. февруари 2021. Вести денес: 37
home Хроника

23- годишно момче лишено од слобода, вонбрачно живеел со малолетно девојче

23- годишно момче лишено од слобода, вонбрачно живеел со малолетно девојче

Во СВР Велес вчера во 21:38 часот 24-годишен маж пријавил дека неговата малолетна 15-годишна сестра вонбрачно живее со лицето Б.Ѓ.(23) од с.Камен Дол.

По превземени мерки, малолетничката била донесена во Полициската станица Кавадарци и во присуство на родител бил извршен разговор.

Б.Ѓ. бил лишен од слобода поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “вонбрачен живот со малолетно лице“.

Се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус