вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 146
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Хроника

23-годишен скопјанец приведен поради поседување марихуана

23-годишен скопјанец приведен поради поседување марихуана

На 06.08.2020 во 02:00 часот, полициски службеници од СВР Скопје на бул.„8 Септември“, го лишиле од слобода С.Д.(23) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.