недела, 1. август 2021. Вести денес: 65
home Хроника

22 годишно момче пронајдено мртво- еве ги деталите

22 годишно момче пронајдено мртво- еве ги деталите

На 10.07.2020 во 14.00 часот било пријавено дека во Куманово, на место викано „Врело“, од патрола на Црвен крст бил пронајден починат M.Л.(22) од Пакистан. Од страна на лекар била констатирана смрт без траги на насилство.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Куманово, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на погребална служба за понатамошна постапка.

Коронавирус