сабота, 30. септември 2023. Вести денес: 54
home Хроника

22-годишно момче од тетовско падна во рацете на полицијата

22-годишно момче од тетовско падна во рацете на полицијата

СВР Тетово поднесе кривична пријава против И.Г.(22) од с.Мала Речица, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги,психотропни супстанци и прекурсори“.

На 29.12.2020 на стариот пат од с. Желино кон Тетово, на паркинг простор, полициски службеници извршиле преглед во паркирано патничко возило „фолксваген голф“, сопственост на пријавениот, при што била пронајдена и одземена марихуана.