четврток, 2. јули 2020. Вести денес: 111
МЕГА БОМБА

АУДИО: Објавена нова бомба за Заев – „Маме ќе им e*aм на сите што ќе влезат кај мене во коалиција“

home Хроника

21-годишно момче прегазил 70-годишна жена во Охрид

21-годишно момче прегазил 70-годишна жена во Охрид

21-годишно момче со својот автомобил удрил во 70-годишна старица во Охрид.

-Вчера во 19.30 часот на бул.„Туристичка“ во Охрид, патничко возило „фолксваген голф“ со струшки регистарски ознаки, управувано од П.М.(21) од с.Радолишта, струшко, удрило во пешакот В.П.(70) од Охрид. Во незгодата, В.П. се здобила со тешки телесни повреди и била пренесена во болницата во Охрид за укажување на лекарска помош, велат од полицијата.

Увид на местото извршила екипа од СВР Охрид.

Парламентарни избори 2020