петок, 17. септември 2021. Вести денес: 119
home Хроника

21-годишен гостиварец поседувал марихуана

21-годишен гостиварец поседувал марихуана

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против А.Р.(21) од с.Дебреше, гостиварско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги психотропни супстанци и прекурсори“.

На 18.02.2019 во Гостивар, полициски службеници извршиле преглед над пријавениот, при што пронашле и одзеле марихуана.

Коронавирус