понеделник, 9. мај 2022. Вести денес: 177
home Хроника

20 и 22 годишник сакале да украдат „опел астра“ – полицијата ги фати на лице место, еве ги деталите

20 и 22 годишник сакале да украдат „опел астра“ – полицијата ги фати на лице место, еве ги деталите

На 27.01.2022 полициски службеници од Полициската станица Штип ги лишиле од слобода Т.И.(21) од с.Подареш, радовишко, Д.И.(20) и Т.Н.(22), двајцата од с.Ињево, радовишко.

Во 22.45 часот на ул. „Широк дол“ во Штип тие биле затекнати при вршење тешка кражба во обид во патничко моторно возило „опел астра“.

На местото биле пронајдени и одземени предмети поврзани со кривичното дело.

Се работи на целосно комплетирање на случајот, по што против лицата ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус