среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 32
home Хроника

19-годишно дете прободено во гради

19-годишно дете прободено во гради

На 04.08.2018 година во 22,50 часот било пријавено дека во Тетово на улицата „Маршал Тито“ пред сендвичара дошло до меѓусебна тепачка помеѓу М.П. (25) од с.Н.Село-Тетово, од една страна и Н.Р. (18) населбата Дреновец-тетовско и В.Б. (19) од с.Церово-тетовско од друга страна, при што со убодна рана од нож во пределот на градниот кош се здобил В.Б.

Повредениот бил пренесен во Клиничката болница во Тетово, од каде по укажаната лекарска помош бил пренесен во Комплексот клиники “Мајка Тереза“во Скопје. За настанот бил известен Јавен обвинител. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Тетово. М.П. бил лишен од слобода и задржан во полициска станица за понатамошна постапка.

Се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коронавирус