сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 0
home Хроника

19 годишник уапсен на „Илинденска“ полицијата кај него пронашла прашкаста материја

19 годишник уапсен на „Илинденска“ полицијата кај него пронашла прашкаста материја

На 01.02.2020 во 22.35 часот на бул.„Илинден“, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Т.М.(19) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена прашкаста материја.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок, информираат од МВР.

Коронавирус