сабота, 8. мај 2021. Вести денес: 0
home Хроника

19 годишничка со „тојота јарис“ излетала од патот – веднаш таа и 20 годишната сопатничка биле пренесени во болница

19 годишничка со „тојота јарис“ излетала од патот – веднаш таа и 20 годишната сопатничка биле пренесени во болница

На 02.05.2021 околу 13.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Црешево, скопско, К.П.(20) од Скопје, управувајќи патничко возило „тојота јарис“ со скопски регистарски ознаки, изгубила контрола и излетала од патот.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила А.Н.(19) од Скопје, додека со телсни повреди се здобила К.Д. и сопатничката Д.Т.(20), констатирани во Градската општа болница „СВ.Наум Охридски“. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР СКопје.

Коронавирус