среда, 8. јули 2020. Вести денес: 86
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

18 годишник со „Априлија“ се судрил со „Сеат Кордоба“- мотоциклистот со тешки повреди пренесен во болница

18 годишник со „Априлија“ се судрил со „Сеат Кордоба“- мотоциклистот со тешки повреди пренесен во болница
илустрација

На 07.07.2019 година во 21.20 часот на крстосница од улиците „М.Тито“ и „Т.Арсов“ во Виница се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Сеат Кордоба“ со штипски регистарски ознаки, управувано од В.В.(41) од Виница и мопед „Априлија“ со штипски регистарски ознаки, управуван од Ф.С.(18) од с.Истибања, виничко.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил Ф.С. и бил пренесен Јавнатa здравствена установа Виница.

Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Виница, информираат од МВР.

Парламентарни избори 2020