среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 214
home Хроника

18-годишна девојка избегала од дом за згрижување на деца со воспитно социјални проблеми

18-годишна девојка избегала од дом за згрижување на деца со воспитно социјални проблеми

На 20.09.2021 во СВР Скопје, од Јавна установа за згрижување на деца со воспитно социјални проблеми и нарушитено поведение било пријавено дека од установата се оддалечила нивната штитеничка Л.Д.(18), која и претходно во неколку наврати се оддалечувала.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Локални избори 2021