среда, 22. март 2023. Вести денес: 194
home Хроника

17 прекршувања на забраната за движење, 392 санкции за неносење маска

17 прекршувања на забраната за движење, 392 санкции за неносење маска

Од 00.00 часот до 04.00 часот (20.05.2021) констатирано е дека 17 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие (19/20.05.2021) пак, на територијата на Република Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 392 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

loading...