четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 144
home Хроника

17 годишник излетал од патот со „фолксваген голф“- се здобил со тешки повреди

17 годишник излетал од патот со „фолксваген голф“- се здобил со тешки повреди

На 22.11.2020 во 03.04 часот било пријавено дека на регионалниот пат Кавадарци–Неготино, на влезот кај с.Марена, патничко возило „фолксваген голф“, со велешки регистарски ознаки, управувано од 17-годишник од Кавадарци, излетало од коловозот.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил 17-годишен сопатник од Кавадарци, констатирани во Општата болница Кавадарци.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од Полициската станица Кавадарци.

Коронавирус