недела, 22. мај 2022. Вести денес: 95
home Хроника

16 казни за недавање првенство на пешаци на територија на СВР Велес

16 казни за недавање првенство на пешаци на територија на СВР Велес

Полициски службеници на СВР Велес денеска (27 јануари) од 14 до 17 часот, презеле вкупно 16 мерки против возачи кои не им дале предност, односно првенство на пешаците.

Во рамките на овие активности биле откриени и санкционирани и 11 други видови сообраќајни прекршоци, кои биле заокружени со соодветни поднесоци.СВР Велес и во наредниот период ќе продолжи со вакви и слични активности и апелираме до возачите секогаш да ги пропуштаат пешаците односно да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.

Коронавирус