недела, 5. јули 2020. Вести денес: 96
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

16-годишник од Неготино тешко повреден, паднал од мопед

16-годишник од Неготино тешко повреден, паднал од мопед

На 16.05.2020 во 13.00 часот на ул.„Димче Мирчев“ во Неготино, 16-годишник од Неготино, управувајќи мопед, со неготински регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот.

По незгодата, малолетникот бил пренесен во Здравствен дом Кавадарци за укажување на лекарска помош, каде му биле констатирани тешки телесни повреди. Увид извршила екипа од Полициската станица Неготино.

Парламентарни избори 2020