петок, 31. март 2023. Вести денес: 136
home Хроника

158 санкционирани возачи во Скопје, 67 за брзо возење

158 санкционирани возачи во Скопје, 67 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (25.11.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 158 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 67, 13 санкции за возење без возачка дозвола, пет мерки за технички неисправни и нерегистрирани возила, четири санкции за користење на мобилен телефон.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.