среда, 7. декември 2022. Вести денес: 5
home Хроника

15 санкции за возење под дејство на алкохол на територија на СВР Штип

15 санкции за возење под дејство на алкохол на територија на СВР Штип

На 25.06.2021 СВР Штип спроведе акциска контрола во областа на сообраќајот, при што е констатирано дека 15 возачи управувале возило под дејство на алкохол, санкционирани се 24 прекршоци што ги чинат пешаците, а констатирани се и 34 друг вид прекршоци.

За сите прекршоци изречени се соодветни санкции.

Засилените контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбeдноста во сообраќајот.

Qatar 2022