вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 105
Во живо

Изјава на Мицкоски и Сарамандов од Гевгелија

home Хроника

14-годишно дете избегало од Јавна установа за згрижување

14-годишно дете избегало од Јавна установа за згрижување

На 13.10.2021 во СВР Скопје било пријавено дека од Јавна установа за згрижување на деца се оддалечил нивниот штитеник Д.Д.(14) од Скопје.

Тој и претходно во повеќе наврати се оддалечувал и бил враќан назад.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Локални избори 2021