четврток, 27. јануари 2022. Вести денес: 102
home Хроника

13 куршуми, мобилен телефон и пари пронајдени кај момче од Горно Седларце

13 куршуми, мобилен телефон и пари пронајдени кај момче од Горно Седларце

Вчера во времето од 18:20 до 20:00 часот од страна на полициски службеници, врз основа на наредба од Основен суд Тетово, извршен е претрес во домот и помошните простории на лицето И.И (20) во Тетово, живее с.Г.Седларце. При претресот пронајдени се:13 куршуми, мобилен телефон и пари.

По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок, информираат од МВР.

Коронавирус