сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 95
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

13-годишно девојче истепано во училиште во Ѓорче Петров

13-годишно девојче истепано во училиште во Ѓорче Петров

На 05.03.2020 во 19:10 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, Д.Ц.(36) од Скопје пријавила дека околу 10:30 часот нејзината 13-годишна ќерка, по претходна расправија, била физички нападната во ходник од училиште во населба Ѓорче Петров од нејзина соученичка.

Коронавирус