сабота, 19. октомври 2019. Вести денес: 79
home Хроника

12-годишно дете од Скопје искасaно од куче

12-годишно дете од Скопје искасaно од куче

Вчера во 14.20 часот во Полициската станица Карпош, Г.И.(46) од Скопје пријавил дека на претходната среда на улица „Дрезденска“ нејзиниот 12-годишен син бил каснат од куче-скитник за десната рака.