четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 156
home Хроника

105 санкционирани возачи во Центар

105 санкционирани возачи во Центар

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (21.11.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на Центар изречени се вкупно 105 мерки, меѓу кои 5 за возење без возачка дозвола, 4 за нерегистрирани возила, 10 мерки за возење под дејство на алкохол.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот.

Коронавирус