вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 47
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Хроника

„10.000 евра или недоличните слики и видеа од жена ти ќе завршат на Интернет“

„10.000 евра или недоличните слики и видеа од жена ти ќе завршат на Интернет“

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Дебар поднесе кривична пријава против Ј.Б. од Република Албанија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,уцена”.

-Пријавениот по телефон го уценувал Т.Р. од Дебар дека преку социјалните мрежи ќе објави слики и видео записи со недолични содржини од неговата сопругата, доколку не му даде парични средства во износ од 2.000 до 10.000 евра, информираат од МВР.