понеделник, 5. јуни 2023. Вести денес: 0
home Македонија

Гризман: Сакам да играм во МЛС лигата

Гризман: Сакам да играм во МЛС лигата

За иднината на Гризман во шпанските медиуми веќе се шпекулира. Одличниот играч веќе долго време е посакуван од европските великани, меѓу кои се издвојува Барселона, но по тоа прашање тој одлучил да не се огласува.

Но, затоа не е тајна која ќе биде негова последна станица.

„Сакам да играм во МЛС,, таму би сакал да ја завршам кариерата. Луѓето во САД имаат други гледишта од останатите. Исто така ја обожавам таа земја, затоа што таму никој не ме препознава“, изјави Гризман, чија сестра живее таму.

Гризман исто така неодамна изјави дека доколку би можел да бира за кој тим да игра во МЛС, би го одбрал новоформираниот Интер од Мајами кој е основан од легендата Дејвид Бекам.