недела, 18. септември 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

НОВ УДАР НА ГРБОТ НА ГРАЃАНИТЕ: Поскапуваат млечните производи, сирењето и кашкавалот ќе станат луксуз!

home Македонија

Граѓаните од Кавадарци излегоа на барикадите: Стоп за предавствата!

Граѓаните од Кавадарци излегоа на барикадите: Стоп за предавствата!

„Стоп за предавствата“ – порачаа граѓаните на Кавадарци!

Тие излегоа да бараат одговори од македонската Влада за преговорите кои се водат со Бугарија.

ВМРО-ДПМНЕ од денеска во знак на предупредувачки протест започна со блокади во Скопје и 10 други градови.

Коронавирус