петок, 21. јануари 2022. Вести денес: 52
home Македонија

ФОТО: Заев пречекан со транспарент „Никогаш северна, секогаш Македонија“, заедно со чоколади 1€

ФОТО: Заев пречекан со транспарент „Никогаш северна, секогаш Македонија“, заедно со чоколади 1€

Премиерот Зоран Заев денеска во Кичево беше пречекан со транспарент „Никогаш Северна, Секогаш Македонија“, заедно со чоколади 1€.

Народот јасно ѝ порачува на власта дека е против промена на името.

Слаба поддршка од граѓаните за власта претходно имаше и во Делчево, Кочани, Охрид…

Коронавирус