вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 3
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Македонија

ФОТО: Твитот на Филипче кој доби бројни критики

ФОТО: Твитот на Филипче кој доби бројни критики

Твитот кој го објави на својот профил министерот за здравство Венко Филипче доби бројни критики.

Имено тој напиша дека ВМРО-ДПМНЕ манипулира со бројките за смртноста се големи, а поради тоа за возврат доби многу критики, прочитајте дел од нив:

Парламентарни избори 2020