среда, 4. август 2021. Вести денес: 162
Вонредна вест

ОГНОТ ЈА ЗЕМА ПРВАТА ЖРТВА – изгоре жена во Старо Нагоричане

home Македонија

ФОТО: Принцот Вилијам слави роденден, со Кејт објави емотивни семејни фотографии

ФОТО: Принцот Вилијам слави роденден, со Кејт објави емотивни семејни фотографии

Војводата од Кембриџ, принцот Вилијам денеска го прославува својот 38 роденден.

Во име на неговиот роденден и Денот на таткото, Вилијам и Кејт Мидлтон на нивниот Инстаграм профил објавија емотивни семејни фотографии. На истите Вилијам се опкружен со своите три деца принцот Џорџ (6), принцезата Шарлот (5) и принцот Луис (2), а фотографирани се од Кејт.

-Војводата и војвотката од Кембриџ со задоволство споделуваат нова слика на Војводата со принцот Џорџ, принцезата Шарлот и принцот Луис пред роденденот на војводата, стои во описот на објавата на Инстаграм.

Коронавирус