сабота, 29. јануари 2022. Вести денес: 0
home Македонија

ФОТО: Ова е последната објава на Влатко Илиевски пред да биде пронајден мртов

ФОТО: Ова е последната објава на Влатко Илиевски пред да биде пронајден мртов

Македонија утрово се разбуди во шок откако со брзина на светлината се прошири веста дека најпознатиот рокер во Македонија Влатко Илиевски е пронајден мртов во својот автомобил.

Илиевски бил пронајден мртов во својот автомобил „Тојота“ на булеварот „Трета македонска бригата“.

Пејачот инаку пред да биде пронајден мртов вчеравечер во 23 часот, само неколку часа претходно тој на својот Фејсбук профил сподели две фотографии.

Коронавирус