петок, 30. септември 2022. Вести денес: 162
home Македонија

ФОТО: Ова е баба Злата по која се трага 3 дена- пријавете доколку ја видите

ФОТО: Ова е баба Злата по која се трага 3 дена- пријавете доколку ја видите

Педесет и седумгодишниот Ѓ.Ѓ. (57) од селото Јосифово завчера во Полициската станица Валандово пријавил дека на 11 февруари од домот во непознат правец се оддалечила неговата мајка З.Н. (79) од село Горни Липовиќ, која боледувала од склероза.

По социјалните мрежи кружат апели доколку некој ја види баба Злата да пријави.

Коронавирус