недела, 25. октомври 2020. Вести денес: 42
home Македонија

Фото: Јана Бурчевска го откри стомачето во деветтиот месец од бременоста!

Фото: Јана Бурчевска го откри стомачето во деветтиот месец од бременоста!

Младата пејачка и ТВ водителка на музичката емисија „Стисни плеј“, Јана Бурческа, го очекува своето второ дете.

Таа пред година и половин ја роди првата ќерка, Дона, а сега очекува момче.

Јана сподели дека е во деветиот месец и јули е последниот од третото тримесечје на бременоста.

Бебето само што не пристигнало, а пејачката открива дека повторно ќе избере модерно име за наследникот.

Првата буква сигурно ќе биде Д, а засега дома дискутираат тоа да биде Дарин.

Коронавирус